Shpend Ahmeti pasi Kurti e pranoi implementimin e asociacionit: Bota është ironike - Gazeta Express
string(81) "shpend-ahmeti-pasi-kurti-e-pranoi-implementimin-e-asociacionit-bota-eshte-ironike"

Shpend Ahmeti pasi Kurti e pranoi implementimin e asociacionit: Bota është ironike

Lajme

Gazeta Express

19/03/2023 7:40

Në takimin e 18 marsit në Ohër, Kurti dhe Vuçiq janë pajtuar që ta implementojnë aktin e zbatimit të marrëveshjes së dakorduar më 27 shkurt në Bruksel.

Për këtë dakordim ka ardhë një koment nga ish-bashkëpunëtori i Kurtit dhe ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Lexo Edhe:

Ai për Kurtin ka shkruar “sendin që e ke kundërshtu më së shumti ironia të shtin me implementu vetë”

Reagimi i tij i plotë:

Bota është ironike. Sendin që e ke kundërshtu më së shumti ironia të shtin me implementu vetë.  Por pervec këtyre ende insistoj që marrëveshja është e mirë dhe ka qenë e domosdoshme.