Shpat Zeka fiton medaljen e artë në "Kinshasa 2023" - Gazeta Express
string(49) "shpat-zeka-fiton-medaljen-e-arte-ne-kinshasa-2023"

Shpat Zeka fiton medaljen e artë në “Kinshasa 2023”

Sport

Gazeta Express

04/08/2023 20:57

Shpat Zeka e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Frankofone “Kinshasa 2023”, që po mbahen në Kinshasa të Republikës Demokratike të Kongosë.

Xhudisti kosovar në finale mundi rumunin, Eduard Serban.

Lexo Edhe:

Zeka këtë medalje e fitoi në kategorinë deri në 100 kilogramë.

Është kjo medalja e katërt për ekipin e Kosovës në “Kinshasa 2023”, pas të argjendtave të atletëve, Muhamet Ramadani e Gresa Bakraqi, dhe të bronztës së xhudistit tjetër, Dardan Cena. /Gazeta Express/