Shpallet fituesi i zgjedhjeve të Kryetarit të KMSH - Gazeta Express
string(50) "shpallet-fituesi-i-zgjedhjeve-te-kryetarit-te-kmsh"

Shpallet fituesi i zgjedhjeve të Kryetarit të KMSH

Shqiperi

Gazeta Express

02/03/2024 13:53

Janë mbajtur ditën e sotme zgjedhjet për kryetarin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ku me një diference shumë të thellë votash, fitues u shpall sërish Kryetari aktual i KMSH, zoti Bujar Spahiu.

Për këtë post kishtin hedhur kandidaturen edhe 2 te tjerë, Eduard Shefki, Administrator i myftinisë së Durrësit si dhe Emirjon Vathaj, Myfti i Beratit.

Lexo Edhe:

Bujar Spahiu mori 82 vota, Eduard Shefki 4 vota dhe Emirjon Vathaj po ashtu 4 vota. Kishte dhe 4 absenim.