Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 11:28

Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 11:28

Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në Shqiperi.

Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik.

“Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”, tha Tomini.