Shkëndija gati për Tottenhamin, formacionet zyrtare - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 19:07

Shkëndija gati për Tottenhamin, formacionet zyrtare

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 19:07

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Shkëndija-Tottenham

Skuadra e Ernest Gjokës ka pasur njërin prej shorteve më të vështira në Europa Ligë, për rrethin e tretë eliminator.

Ata do të përballen me skuadrën e Tottenham Hotspur derisa Gjoka duket se nuk i frikësohet shumë Tottenhamit pasi që ka me formacion sulmues kundër tyre.

4-2-3-1 është formacioni me Ibraimin përpara që do të ndihmohet nga treshja Nafiu, Ahmedi dhe Doriev.

Në mesfushën defansive për Shkëndijën do të luajë Totre dhe Dita, kurse në mbrojtje do të jenë katërshja: Murati, Krivak, Bejtulai dhe Pavic.

Për Tottenhamin sonte lojën nga fillimi nuk e starton kapiteni i kësaj skuadre Harry Kane që është në bankë rezervë.

Po ashtu me Tottenham nuk ka udhëtuar fare as blerja më e re e Spurs, Gareth Bale.

Për herë të parë për Spurs debton portieri Joe Hart. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

FC Shkëndija

Tottenham Hotspurs