Shkarkohet Nagelsmann, Tuchel bëhet trajneri i ri i Bayernit - Gazeta Express
string(59) "shkarkohet-nagelsmann-tuchel-behet-trajneri-i-ri-i-bayernit"

Shkarkohet Nagelsmann, Tuchel bëhet trajneri i ri i Bayernit

Futboll

Gazeta Express

23/03/2023 22:25

Julian Nagelsmann është shkarkuar nga posti i trajnerit të Bayern Munichut.

Kështu raporton gazeta e madhe gjermane, Bild, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Bayerni po bën mjaft mirë në Ligën e Kampionëve, megjithatë në ligë është prapa Dortmundit për një pikë.

Ndërkohë, Fabrizio Romano raporton se Thomas Tuchel do të jetë trajneri i ri i bavarezëve.

Tashmë marrëveshje veçse është arritur dhe dokumentet po përgatiten sonte.