Shifrat e Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri - Gazeta Express
string(50) "shifrat-e-covid-19-ne-24-oret-e-fundit-ne-shqiperi"

Shifrat e Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

19/03/2023 17:28

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale raporton se në 24 orët e fundit janë kryer 222 testime, nga të cilët 10 qytetarë ka rezultuar pozitivë me COVID19:

5 në Tiranë, 4 në Vlorë, 1 në Patos.

Lexo Edhe:

Janë 149 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 15 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,976 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 19 Mars 2023)

Raste të reja ditore 10
Të shëruar në 24 orë 15
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 222

Testime totale 2,045,774
Raste pozitive 333,726
Raste të shëruara 329,976
Raste Aktive 149
Humbje jete 3,601

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 129
Berat. 7
Fier 5
Vlorë 5
Durrës. 2
Shkodër. 1

/Gazeta Express