Shi e breshër, ky është moti për ditën e sotme - Gazeta Express
string(45) "shi-e-bresher-ky-eshte-moti-per-diten-e-sotme"

Shi e breshër, ky është moti për ditën e sotme

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 7:16

Në Kosovë pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe zhvillime të fuqishme të vranësirave konvektive të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Vende-vende priten rrebeshe intensive shiu me breshër, erëra kalimthi të fuqishme dhe bubullima të zhurmshme, por reshjet nuk do të jenë gjithëpërfshirëse.

Lexo Edhe:

Temperaturat shënojnë ulje sidomos në kohën e rrebesheve./Meteo/