Shfuqizohet vendimi për përfitimet e zyrtarëve edhe pas mandatit - Gazeta Express
string(64) "shfuqizohet-vendimi-per-perfitimet-e-zyrtareve-edhe-pas-mandatit"

Shfuqizohet vendimi për përfitimet e zyrtarëve edhe pas mandatit

Gazeta Express

19/02/2020 16:45

Qeveria e Kosovës ka votuar për të shfuqizuar vendimin për përfitimet e zyrtarëve edhe pas përfundimit të mandatit, raporton Gazeta Express.

Kryeministri Albin Kurti  ka deklaruar se vendimi i qeverive paraprake duhet që të shfuqizohet për arsye se momentalisht ka pasoja të mëdha nga numri i madh i ministrave dhe zëvendësministrave.

Lexo Edhe:

“Të  shfuqizohet vendimi për përfitimet e zyrtarëve pas mbarimit të mandateve të tyre. Kemi pasoja të mëdha posaçërisht nga numri i madh i ministrave dhe zëvendësministrave nga qeveria e kaluar”, tha Kurti./Express/