Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Liverpool – Arsenal - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

28/09/2020 21:30

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Liverpool – Arsenal

Sport

Gazeta Express

28/09/2020 21:30

Liverpooli dhe Arsenali janë duke barazuar 1-1 në ‘Anfield’.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët.

Pas 26’ minutave lojë, mysafirët kanë kaluar në epërsi pas një gabimi në mbrojtje të Andy Robertson.

Ai ia bëri një dhuratë Lacazettes, i cili pa problem e dërgoi topin në rrjetë për 1-0, raporton Gazeta Express.

Por, tre minuta më vonë, në at të 28’, vendasit reaguan duke barazuar gjithçka. Sadio Mane shënoi për 1-1.