Shenjat e horoskopit që vuajtën shumë në 2023 dhe ato që do të shohin "dritën në fundit të tunelit" në 2024 - Gazeta Express
string(105) "shenjat-e-horoskopit-qe-vuajten-shume-ne-2023-dhe-ato-qe-do-te-shohin-driten-ne-fundit-te-tunelit-ne-2024"

Fun

Gazeta Express

08/12/2023 21:04

Shenjat e horoskopit që vuajtën shumë në 2023 dhe ato që do të shohin “dritën në fundit të tunelit” në 2024

Fun

Gazeta Express

08/12/2023 21:04

Dhe në disa raste, këto shenja detyroheshin të “rivendosnin sportelin” dhe ta merrnin përsëri nga e para.

Ata kaluan shumë, u përballën me vështirësi dhe panë që jeta e tyre të ndryshonte rrënjësisht. Përgjegjës për “telashet” e tyre  përveç eklipseve në boshtin Demi-Akrep – ishin dy planetë kërkues, Saturni dhe Plutoni. Ata i sollën lart e poshtë dhe u dhanë disa mësime të vështira. Dhe në disa raste, këto shenja detyroheshin të “rivendosnin sportelin” dhe ta merrnin përsëri nga e para.

Lexo Edhe:

Në veçanti, i referohemi Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit të ditëve të para, si dhe Peshqve, Virgjëreshës, Binjakëve dhe Shigjetarit, gjithashtu të ditëve të para. Të qëndrueshmet u ndikuan nga Plutoni tek Ujori dhe ato të ndryshueshmet u ndikuan nga Saturni tek Peshqit.

Edhe pse viti 2023 është (pothuajse) i kaluar, për fiks, nuk do të ketë asnjë ndryshim në vitin 2024, pasi Plutoni rihynë në Ujor pas kursit të tij retrograd në Bricjap.

Ata që pritet të shohin “dritën në fund të tunelit”, njëfarë përparimi dhe fati për t’u buzëqeshur sërish, janë të ndryshueshëm (Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit) të dhjetë ditëve të para, sepse nga njëra anë ata shpëtojnë të Saturnit dhe nga ana tjetër do të kenë favorin e tij Jupiterin te Binjakët që nga maji e në vazhdim.