Shembet ura në autostradë, plagosen disa persona dhe bllokohen me dhjetëra makina - Gazeta Express

Shembet ura në autostradë, plagosen disa persona dhe bllokohen me dhjetëra makina

Lajme

Gazeta Express

23/06/2021 23:33

Të paktën gjashtë persona mbetën të plagosur kur një urë këmbësorësh u shemb në një autostradë në veriperëndim të Uashingtonit, rreth mesditës së të mërkurës.

Shembja e urës në Kenilworth Avenue dhe Polk Street bllokoi disa automjete nën rrënoja, përfshirë edhe një kamion.

Të plagosurit u dërguan në spital ndërsa incidenti shkaktoi radhë të gjata në një trafik kilometric që vazhdoi për disa orë.