Shemben varrezat, 200 trupa përfundojnë në det - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/02/2021 14:03

Shemben varrezat, 200 trupa përfundojnë në det

Lajme

Gazeta Express

23/02/2021 14:03

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qytezë në Liguria të Italisë, Camogli ku si pasojë e rrëshqitjes së dherave janë shembur dhe varrezat.

Raportohet se mbi 200 arkivole përfunduan në det, ku disa prej tyre u shkatërruan dhe të tjerat u mblodhën me vështirësi nga forcat e rendit.

Ky ishte nje problem që dihej edhe nga autoritetet ku për shkak të terrenit të pjerrët kishin miratuar punime me vlerë 400 mijë euro për të siguruar varrezat.