Shega shëron prostatën, rrit fertilitetin, ul presionin e gjakut - Gazeta Express
string(62) "shega-sheron-prostaten-rrit-fertilitetin-ul-presionin-e-gjakut"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

29/12/2021 0:23

Shega shëron prostatën, rrit fertilitetin, ul presionin e gjakut

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

29/12/2021 0:23

Shega piqet në fillim të vjeshtës dhe është një antioksidant i fortë. Farat e saj janë të pasura me vitamina A, C dhe E.

Ndihmon në uljen e presionit të gjakut, kolesterolit, stimulon funksionin e prostatës, por gjithashtu rrit fertilitetin tek femrat.

Lexo Edhe:

Nuk keni nevojë të merrni medikamente – ushqime që lehtësojnë dhimbjen e kokës.

Edhe pse ndoshta i dini të mirat e shegës, shumica e shmangin pasi është vështirë për tu qëruar, prandaj mos përtoni por shfrytëzoni të mirat e saj.