Shefi i Zyrës së BE'së përcjell procesin e votimit në Zubin Potok - Gazeta Express
string(64) "shefi-i-zyres-se-bese-percjell-procesin-e-votimit-ne-zubin-potok"

Shefi i Zyrës së BE’së përcjell procesin e votimit në Zubin Potok

Lajme

Gazeta Express

21/04/2024 13:29

Shefi i Zyrës së BE’së, Tomas Szunyog, ka njoftuar se sot ka qenë në Çabër të Zubin Potokut.

“17 ekipe me gjithsej 60 anëtarë nga BE-ja në Kosovë, shtetet anëtare të BE-së dhe vendet partnere synojnë të marrin njohuri në procesin e tërheqjes së kryetarëve”, ka shkruar ai në “X”.

Lexo Edhe:

Në veri sot po zhvillohet procesi i votimit për largimin ose jo të kryetarëve aktualë.