Shefi i EULEX-it për shpërthimin në Veri: Tregon nevojën urgjente për de-eskalim - Gazeta Express
string(79) "shefi-i-eulex-it-per-shperthimin-ne-veri-tregon-nevojen-urgjente-per-de-eskalim"

Shefi i EULEX-it për shpërthimin në Veri: Tregon nevojën urgjente për de-eskalim

Lajme

Gazeta Express

22/09/2023 21:37

Shefi i EULEX-it, Giovanni Barbano, ka thënë se pajtohet plotësisht me qëndrimin e ambasadorit të SHBA-së, Jeff Hovenier, për shpërthimin në veri të vendit.

Barbano ka thënë se incidente të tilla tregojnë se sa fragjile është situata dhe rithekson nevojën urgjente për de-eskalim.

Lexo Edhe:

“EULEX dënon çfarëdo forme të dhunës dhe konsideron si të papranueshme”, ka shkruar Barbano.