SHBA shpall Presidentin e Venezuelës në kërkim për trafik droge - Gazeta Express

SHBA shpall Presidentin e Venezuelës në kërkim për trafik droge

Lajme

Gazeta Express

26/03/2020 19:19

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro.

Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milionë dollarësh për kapjen e Maduros..

Aktakuza ndaj një presidenti shteti në detyrë është jashtëzakonisht e pazakontë dhe është e detyruar të krijojë tensione midis Uashingtonit dhe Karakasit.