SHBA dhe Rusia arrijnë marrëveshjen, shkëmbehet basketbollistja amerikane me trafikantin e armëve - Gazeta Express
string(96) "shba-dhe-rusia-arrijne-marreveshjen-shkembehet-basketbollistja-amerikane-me-trafikantin-e-armeve"

Lajme

Gazeta Express

08/12/2022 18:22

SHBA dhe Rusia arrijnë marrëveshjen, shkëmbehet basketbollistja amerikane me trafikantin e armëve

Lajme

Gazeta Express

08/12/2022 18:22

Rusia dhe SHBA kanë arritur marrëveshjen për shkëmbinin e basketbollistes amerikane me trafikantin e armëve rus.

Vetë Presidenti Biden, ka njoftuar se rusia ka liruar yllin e basketbollit amerikan, Brittney Griner, në këmbim të lirimit nga Shtetet e Bashkuara të tregtarit famëkeq rus të armëve Viktor Bout.

Lexo Edhe:

Ajo është e sigurt. Është në avion, duke u kthyer në shtëpi,” tha zoti Biden në një postim në Twitter.

Presidenti Biden dhe nënpresidentja Kamala Harris bideuan në telefon me zonjën Griner nga Zyra Ovale, tha një zyrtar amerikan.