Sharje dhe grushte pas ndeshjes në derbin shqiptar - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

11/07/2020 10:23

Sharje dhe grushte pas ndeshjes në derbin shqiptar

Futboll

Gazeta Express

11/07/2020 10:23

Ashtu siç është pritur derbi shqiptar ndërmjet Partizanit dhe Tiranës përveç luftës sportive në fushë, ka sjell edhe shumë telashe dhe sherr mes lojtarëve, madje edhe pas ndeshjes.

“Panorama Sport”, ka shkruar se sherr në fund të ndeshjes kishte pikërisht në dhomat e zhveshjeve, ku Bruno Telushi dhe Elton Kale kapen me njëri-tjetrin.

Ka pasur edhe një grusht, por vetëm për pak çaste.

Skuadrat përplasen masivisht në tunel, por në fund ishin forcat e sigurisë dhe stafet që ndanë lojtarët nga një grusht masiv. Në fakt, lojtarët u sulën me vrap, ndërsa i vetmi që qëndroi pasiv ishte Uilliam Kordeiro.