Shaqiri starton për Liverpoolin në ndeshje të kupës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 20:14

Shaqiri starton për Liverpoolin në ndeshje të kupës

Futboll

Gazeta Express

24/09/2020 20:14

Liverpool do të luajë sonte ndeshjen e rrethit të tretë të Carabao Cup kundër skuadrës Lincoln City

Ishte ky një short më i lehtë për skuadrën e Jurgen Klopp, gjë që ka bërë që ai të zgjedh një formacion eksperimentues me lojtarë të formacionit të dytë.

Kështu që, sonte nga minuta e parë ka startuar kosovari që luan për Zvicrën, Xherdan Shaqiri i cili në sulmin e Liverpool do të paraqitet bashkë me Minaminon dhe Origun.

Në përgjithësi, Klopp ka hedhur në fushë një ekip që është i përbërë nga akademia e Liverpoolit dhe disa lojtarë të formacionit të dytë. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Lincoln City

Liverpool