Sërish tërmet në Shqipëri - Gazeta Express
string(25) "serish-termet-ne-shqiperi"

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 14:36

Sërish tërmet në Shqipëri

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 14:36

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në veri të vendit.

Instituti i Gjeoshkencës bën me dije se lëkundja ndodhi pak pas mesditës së sotme dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Lexo Edhe:

Tërmeti pati një thellësi 14 kilometra.

Një natë më parë, zona u trondit nga një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe sizmiologët i tremben riaktivizimit të tërmeteve në këtë territor të vendit, i cili deri më tani ka qenë i qetë.