Sërish tërmet në Shqipëri - Gazeta Express

Sërish tërmet në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

24/09/2020 18:06

Një tjetër tërmet ka goditur këtë pasdite territorin e Shqipërisë.  Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM), lëkundjet janë ndier pranë Lushnjes me një magnitudë prej 3.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra është regjistruar 10 km larg qytetit të Lushnjes dhe është ndier edhe në Tiranë.

Kujtojmë se më parë në afërsi të Cërrikut, u regjistruar një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter.

Po ashtu mëngjesin e sotëm është ndjerë një tjetër lëkundje me magnituidë 3.3 të shkallës rihter në qarkun e Elbasanit.