Serbja mashtron kosovarët në Fushë Kosovë, arrestohet - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

09/07/2020 10:40

Serbja mashtron kosovarët në Fushë Kosovë, arrestohet

Lajme

Gazeta Express

09/07/2020 10:40

Policia në Fushë Kosovë ka arrestuar një grua me origjinë serbe e cila dyshohet se ka mashtruar dy kosovarë

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në rrugën “Dardania” në Fushë Kosovë.

Sipas raportit të policisë, e dyshuara ka arritur të mashtrojë një grua dhe një burrë.

Njësia policore ka arrit të identifikojë dhe të arrestojë të dyshuarën femër serbe shtetase e Serbisë, pasi që e njëjta kishte arrit të mashtrojë dy viktima njëri mashkull dhe tjetri femër që të dy  kosovar/e”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje.