Serbia nuk e regjistroi asnjë goditje, Brazili “e shkeli” edhe me statistika - Gazeta Express
string(73) "serbia-nuk-e-regjistroi-asnje-goditje-brazili-e-shkeli-edhe-me-statistika"

Sport

Gazeta Express

24/11/2022 22:25

Serbia nuk e regjistroi asnjë goditje, Brazili “e shkeli” edhe me statistika

Sport

Gazeta Express

24/11/2022 22:25

Brazili ka shënuar fitore të lehtë ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit të fazës së parë të grupeve në Kampionatin Botëror.

Latino-amerikanët fituan me rezultat të pastër 2:0 ndaj Serbisë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Richarlison ishte autor i të dy golave të fitores. Ai shënoi në minutat 62 dhe 73.

Kombëtarja braziliane e dominoi tërësisht këtë ndeshje dhe këtë më së miri e tregojnë statistikat.

Brazili regjistroi në total 24 tentime, teksa 10 prej tyre ishin në kornizën e portës.

Në anën tjetër, Serbia provoi 4 herë – por, asnjë nuk regjistroi asnjë goditje të vetme në portën kundërshtare.

Edhe me posedimin e topit më të mirë ishin brazilianët, të cilët regjistruan e kishin topin në posedim në 47% të kohës.

Disa nga statistikat e ndeshjes:

/Gazeta Express/