Sekuestrohet një sasi e kanabisit, arrestohen tre të dyshuar në Prishtinë - Gazeta Express
string(72) "sekuestrohet-nje-sasi-e-kanabisit-arrestohen-tre-te-dyshuar-ne-prishtine"

Sekuestrohet një sasi e kanabisit, arrestohen tre të dyshuar në Prishtinë

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 18:30

Policia e Kosovës sot ka arrestuar tre persona të dyshuar si dhe ka sekuestruar një sasi të substancës narkotike që dyshohet të jetë e llojit kanabis.

Sipas komunikatës, ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 05:00 në rrugën ‘Fehmi Agani’ në Prishtinë.

Lexo Edhe:

Personat e dyshuar:

• G.H, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

• B. S, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

• P. N, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës

“Ata janë dërguar në mbajtje me vendim e prokurorit të shtetit dhe ndaj tyre është iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale, Posedim i paautorizuar i substancave narkotike, psikotrope ose analoge”.