Sekreti i këmbëve të VIP-ave në Kosovë e Shqipëri - Gazeta Express
string(49) "sekreti-i-kembeve-te-vip-ave-ne-kosove-e-shqiperi"

Sekreti i këmbëve të VIP-ave në Kosovë e Shqipëri

Rozë

Gazeta Express

29/06/2022 17:10

Çfarë është produkti që po bën bujë në treg? Duke filluar nga Sara Berisha e deri tek Sellma!

Me herët kemi parë edhe Megi Pojanin e Ana Rrustemin se si po e bëjnë zgjidhjen për shputat e vrazhda me Çorapet eksfoliuese Parasoftin. Në faqet e tyre të instagramit ato kanë shfaqur se si i përdorin dhe efektin që kanë arritur.

Lexo Edhe:

Por çfarë janë ato?

Prej çka shihet në faqet Instagram dhe Facebook: Parasoftin.ks, aplikimi është shumë i thjeshtë. Ato janë zgjidhja inovative për kujdesin e këmbëve. Përbërësit e Parasoftin depërtojnë dhe zbutin shtresën e ngurtësuar të lëkurës duke kryer peeling dhe largimin e kallove. Ndryshe nga produktet e tjera të ngjajshme në treg këto nuk kanë thjeshtë vajra, por acide të forta AHA/BHA/ PHA që stimulojnë proceset e eksfolimit në lëkurë.

Ekstraktet e bimëve, UREA dhe Alantoina hidratojnë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, me një efekt qetësues. Çorapet ofrojnë hidratim intensiv të këmbëve, duke u dhënë atyre një pamje të lëmuar dhe të butë.

Efekti shihet pas 2-3 dite, kurse pastrimi total brenda 5-7 dite. Pas kësaj këmbët mbesin të buta si të bebeve deri në dy muaj. Ky duket të jetë tretmani Ideal në vend të tretmaneve pedikyr ose gërryeseve të shputave!