Sekretari i Jashtëm britanik javën e ardhshme në Tiranë, takime me Ramën e Begajn! Fokusi te emigrantët - Gazeta Express
string(101) "sekretari-i-jashtem-britanik-javen-e-ardhshme-ne-tirane-takime-me-ramen-e-begajn-fokusi-te-emigrantet"

Sekretari i Jashtëm britanik javën e ardhshme në Tiranë, takime me Ramën e Begajn! Fokusi te emigrantët

Shqiperi

Gazeta Express

19/05/2024 11:23

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron do të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme. Lajmin e bëjnë me dije mediet britanike.

Në axhendën e vizitës së Cameron në Shqipëri është parashikuar një takim me presidentin Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm Igli Hasani. Fokusi i këtij takimi, sipas mediave britanike, do të jetë emigracioni i paligjshëm.

Lexo Edhe:

Sipas The Sun,  Cameron do të shpallë një plan mes dy qeverive për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.