Seanca e jashtëzakonshme nis me një minutë heshtje në përkujtim të Masakrës së Reçakut - Gazeta Express
string(85) "seanca-e-jashtezakonshme-nis-me-nje-minut-heshtje-ne-perkujtim-te-masakres-se-recakut"

Seanca e jashtëzakonshme nis me një minutë heshtje në përkujtim të Masakrës së Reçakut

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 14:29

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, e ka nisur seancën e Kuvendit me një minut heshtje në përkujtim të masakrës së Reçakut në 23-vjetorin e saj, raporton Gazeta Express.

Konjufca ka kërkuar nga deputetët që me një minut heshtje të nderojnë të rënët e Reçakut.

Lexo Edhe:

Sot është 23-vjetori i masakrës së Reçakut, ku 45 civilë shqiptarë të pafajshëm ishin vrarë nga forcat ushtarake dhe policore serbe më 15 janar 1999.