Së shpejti fillon Panairi i librit në Prizren - Gazeta Express
string(45) "se-shpejti-fillon-panairi-i-librit-ne-prizren"

Së shpejti fillon Panairi i librit në Prizren

Arte

Gazeta Express

21/07/2022 14:41

Pas panairit të librit që u mbajt në Prishtinë, muaj më parë, një tjetër qytet në Kosovë që do të krijoj atmosferë libri është edhe Prizreni. Në Prizren Panairi i Librit do të filloj me 27 korrik për të mbetur i hapur deri më 31 korrik, për 5 ditë me radhë.

Pjesëmarrës të Panarit do të jen edhe Ditar Kabashi e Osman Goranci për të hapur diskutimet me publikun e lexuesit. Mbrëmjet e debateve në Panair të Librit në Prizren janë tashmë pjesë e programit të çdo edicioni.

Lexo Edhe:

Ky i sivjetmi është edicioni i 14-të më radhë i Panairit. Në mbrëmjet e Panairit buzë ‘Lumbardhit’ do të diskutohet me shkrimtarë e emra të letrave shqipe.

Panairit i Librit në Prizren mbështet nga Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale dhe komuna e Prizrenit.

/Gazeta Express