Saran Suebsantiwongse dhe Alberta Troni performojnë sonte në ‘Chopin Piano Fest’ - Gazeta Express
string(78) "saran-suebsantiwongse-dhe-alberta-troni-performojne-sonte-ne-chopin-piano-fest"

Saran Suebsantiwongse dhe Alberta Troni performojnë sonte në ‘Chopin Piano Fest’

Arte

Gazeta Express

15/05/2024 16:00

Festivali i muzikës klasike ‘Chopin Piano Fest’ po vazhdon të sjell në kryeqytet përformanca të muzikantëve vendor e ndërkombëtar. Sonte do të përformojnë Saran Suebsantiwongse, Bariton dhe Alberta Troni, Piano.

Saran Suebsantiwongse është bariton i shquar tajlandez, i cili është shkolluar në Shkollën e Muzikës në Manhattan dhe në Kolegjin Mbretëror të Muzikës. Alberta Troni është pianiste nga Kosova, vlerësimet e së cilës përfshijnë çmime prestigjioze nga gara të ndryshme nëpër Evropë.

Lexo Edhe:

Kujtojmë së edicioni i këtij viti i ‘chopin Piano Fest’ filloi me 9 maj dhe do të zgjas deri më 9 qershor.