Sanchez do të kalon si transfer i lirë në Inter - Gazeta Express

Sanchez do të kalon si transfer i lirë në Inter

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 22:32

Inter raportohet se është afër për të arritur një marrëveshje me të huazuarin Alexis Sanchez si transfer i lirë

Kalterzinjtë raportohet se kanë arritur një marrëveshje me lojtarin për një kontratë tre vjeçare me ve pagë vjetore shtatë milionë euro.

Lojtari, sipas këtyre raporteve, do ta prish kontratën e tij me Manchester United por me pajtim të dy anshëm.

Një marrëveshje kjo që do t’ja shpëtojë Manchester United 60 milionë euro dhe Interi nuk do të paguajë shumën e raportuar për lojtarin me rreth 15 milionë euro. /GazetaExpress/