Sam Sessoms largohet nga Vëllaznimi, zyrtarizohet te klubi i ri - Gazeta Express
string(64) "sam-sessoms-largohet-nga-vellaznimi-zyrtarizohet-te-klubi-i-ri-1"

Sam Sessoms largohet nga Vëllaznimi, zyrtarizohet te klubi i ri

Sport

Gazeta Express

29/01/2024 23:42

Sam Sessoms do të vazhdojë karrierën në Rumani.

Basketbollisti amerikan është transferuar nga Vëllaznimi te SCM Craiova, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Klubi rumun e prezantoi sot 24-vjeçarin, i cili shfaqi ndeshje fantastike me fanellën e gjakovarëve.

Ai te Vëllaznimi luajti me mestarë prej 20.9 pikëve për ndeshje, 5.4 asistimeve dhe 4.4 kërcimeve, teksa pati saktësi prej 42.1% në gjuajtjet për tre pikë.

Përveçse te “Kuqezinjtë”, Sessoms padyshim se ishte edhe një prej basketbollistëve më të dalluar këtë sezon në Kosovë.

/Gazeta Express/