“Sa e sa marrëzi, nën emrin tënd o Shqipëri”, mesazhi i "Skifterave" në derbin lokal - Gazeta Express
string(78) "sa-e-sa-marrezi-nen-emrin-tend-o-shqiperi-mesazhi-i-skifterave-ne-derbin-lokal"

Futboll

Gazeta Express

18/05/2024 15:22

“Sa e sa marrëzi, nën emrin tënd o Shqipëri”, mesazhi i “Skifterave” në derbin lokal

Futboll

Gazeta Express

18/05/2024 15:22

Në Gjilan është duke u zhvilluar derbi i madh i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës, i vlefshëm për javën e parafundit në Superligën e Kosovës në futboll.

E tifozeria e Gjilanit, “Skifterat” vendosën një baner me mbishkrimin: “Sa e sa marrëzi, nën emrin tënd o Shqipëri”.

Lexo Edhe:

Ata vendosën edhe presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duken në mes.

Kjo vjen pasi që Shqipëria vendosi të bashkëpunonte me Serbinë për organizimin e Kampionatit Evropian 2027 për grupmoshat U21.