Rrotullohet afër Berlinit autobusi Beograd-Stokholm, 19 të lënduar - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

30/07/2021 17:56

Rrotullohet afër Berlinit autobusi Beograd-Stokholm, 19 të lënduar

Lajme

Gazeta Express

30/07/2021 17:56

Një autobus që po udhëtonte nga Beogradi në Stokholm është aksidentuar sot në jug të Berlinit. Nga ky aksident, 19 persona kanë mbetur të lënduar, raporton Express

Mediat e huaja shkruajnë se sipas informatave nga policia, nëntë persona janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Lexo Edhe:

“Policia thotë se 19 persona janë plagosur, nëntë prej tyre rëndë, pasi një autobus në rrugën nga Beogradi në Stokholm u rrëzua të premten në jug të Berlinit. Të lënduarit janë nga Serbia, Suedia, Gjermania dhe Izraeli”, raportojnë mediat, duke cituar policinë e shtetit të Brandenburgut.

Policia tha se autobusi doli nga autostrada pranë Schoenwald, rreth 50 kilometra në jug të kryeqytetit, dhe më pas u përmbys.

Disa nga të lënduarit janë larguar nga vendngjarja me helikopter, kanë bërë të ditur nga policia.