Rron Gjinovci: Gent Cakaj po përgatitet për të hyrë në PDK - Gazeta Express

Gazeta Express

23/11/2020 19:53

Rron Gjinovci: Gent Cakaj po përgatitet për të hyrë në PDK

Gazeta Express

23/11/2020 19:53

Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë se Gent Cakaj po e përgatit terrenin për një aderim në PDK.

Gjinovci ka thënë se ushtruesi i detyrës së ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, po bëhet gati për t’iu bashkuar PDK’së, duke shtuar se të gjithë e dinë se ai kam kohë që po mendon këtë.

“Na prej fillimit e dimë që këtë janë tu e përgatitë për me parashutu në PDK, me demek si “kuadro” nga diplomacia. Hajt botra jem anëtarësohu ma e mos hup vakt se nuk je ka e mashtron kërkon”, ka thënë Gjinovci në llogarinë e tij në Facebook.

Cakaj para shumë viteve ishte anëtar i VV’së. Mirë i njëjti subjekt ishte kundër emërimit të tij në Shqipëri dhe e cilësonte si “njeriun e Baton Haxhiut” /.Gazeta Express/