Rritet numri i të infektuarve me Covid në Krujë, konfirmohen 12 raste të reja - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

08/07/2020 9:17

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Krujë, konfirmohen 12 raste të reja

Shqiperi

Gazeta Express

08/07/2020 9:17

Është rritur numri i të infektuarve në Krujë.

Nga 32 tamponë që janë kryer një ditë më parë, janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 12 raste të reja.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë janë konfirmuar 74 raste të reja duke e çuar në  3 038 numrin e përgjithshëm të të infektuarve dhe deri më tani në vendin tonë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 81 persona.