Rrezikuan të mbyteshin në det, policia shpëton 4 pushues në Velipojë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

04/08/2020 13:18

Rrezikuan të mbyteshin në det, policia shpëton 4 pushues në Velipojë

Shqiperi

Gazeta Express

04/08/2020 13:18

Policia ka shpëtuar 4 pushues në Velipojë të cilët po mbyteshin.

Ata janë futur për tu larë në det por për shkak të dallgëve kanë rrezikuar jetën.

Pushuesit kanë kërkuar ndihmën e qytetareve të tjerë dhe këta të fundit kanë njoftuar policinë.

Uniformat blu kanë bërë të mundur nxjerrjen në breg të shtetasve:

Bajram Abazi43
Avni Jakupi 41
Gezim Krasniqi 33
Lindita Tolaj 39 vjec .

Për dy prej tyre ka ndërhyrë shërbimi mjekësor për shkak të gjendjes së rëndë por fatmirësisht tashmëjanë jashtë rrezikut për jetën.