Rrëshqet dheu, varroset autobusi me 15 pasagjerë në Pakistan - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 12:33

Rrëshqet dheu, varroset autobusi me 15 pasagjerë në Pakistan

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 12:33

Një autobus me 15 pasagjerë u varros sot në tokë dhe rrëshqitje dheu në Pakistanin verior, raporton Reuters, transmeton Gazeta Express.

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të shpëtojnë të mbijetuarit e mundshëm në vend.

Zyrtari lokal i Policisë, Vakil Kan tha se autobusi në rrugën malore nga qyteti Rawalpindi për në qytetin Skarduu fluturoi në një hendek dhe menjëherë u zhduk nën tonë me baltë dhe gurë, duke vlerësuar se shanset që ndonjë nga pasagjerët t’i mbijetojë kësaj fatkeqësie janë shumë të vogla.