Rrëfimi prekës i Dionesa Meta për babanë e saj dëshmor - Gazeta Express
string(54) "rrefimi-prekes-i-dionesa-meta-per-babane-e-saj-deshmor"

Lajme

Gazeta Express

05/08/2022 23:13

Me i fundit

Rrëfimi prekës i Dionesa Meta për babanë e saj dëshmor

Lajme

Gazeta Express

05/08/2022 23:13

Në emisionin DPT te Fidani në T7 ka folur Dionesa Meta, vajza e dëshmorit Halil Meta.

Ajo ka treguar për historinë e babait së saj që ra dëshmor duke luftuar kundër regjimit pushtues serb në Kosovë.

Lexo Edhe:

Dionesa ka treguar për kujtimet që i ka nga babai i saj dhe ka folur për rrugëtimin e tij prej veprimtarisë në ilegale deri në formimin e UÇK-së.

Ajo thotë se e ndjen mungesën e babait së saj në cdo arritje që ka në jetë. /Gazeta Express/