Rrahmani zgjidhet lojtari i javës në Rumani - Gazeta Express
string(43) "rrahmani-zgjidhet-lojtari-i-javes-ne-rumani"

Futboll

Gazeta Express

03/10/2023 12:03

Rrahmani zgjidhet lojtari i javës në Rumani

Futboll

Gazeta Express

03/10/2023 12:03

Albion Rrahmani është zgjedhur lojtari më i mirë i javës në Rumani.

Sulmuesi kosovar po shkëlqen në fanellën e Rapid Bukureshtit dhe këto paraqitje po i shpërblehen atij.

Lexo Edhe:

“Lewandowski” i Kosovës ishte protagonist edhe në xhiron e 10-të të kampionatit rumun, shkruan “Gazeta Express”.

Ish-futbollisti i Malishevës dhe i Ballkanit i shënoi dy gola dhe e bëri një asistim në fitoren e Rapidit me rezultat 3:1 kundër Clujit.

“Lewa e fitoi trofeun e parë të Superligës së Rumanisë si lojtari më i mirë i xhiros së 10-të”, shkruan Rapidi në “Facebook”, i cili e përcolli atë me një fotografi të përfaqësuesit kosovar me trofeun e fituar.

23 vjeçari i ka realizuar 6 gola në 5 ndeshje të zhvilluara në elitën e futbollit rumun.

Rrahmani iu bashkua Rapidit në verën që shkoi nga Ballkani, ndërsa me klubin rumun nënshkroi kontratë deri në vitin 2026.

Ai pritet të jetë pjesë e Kombëtares së Kosovës edhe në ndeshjet e tetorit, ndërsa me “Dardanët” debutoi në duelet e shtatorit. /Gazeta Express/