Rrahmani pritet të startojë edhe ndaj Beneventos - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

28/02/2021 14:47

Rrahmani pritet të startojë edhe ndaj Beneventos

Futboll

Gazeta Express

28/02/2021 14:47

David Ospina kthehet në listën e skuadrës së Napolit dhe Dries Mertens mund të fillojë në sulmin e napolitan kundër Beneventos.

Ekipi i Gattusos përballet me Benevento në Derby della Campania.

David Ospina kthehet nga një dëmtim dhe do të startojë në gol në vend të Alex Meret.

Kalidou Koulibaly do të jetë partneri i Rrahmanit në qendër të mbrojtjes. 

Formacionet e mundshme:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Ghoulam; Fabian Ruiz, Bakayoko; Politano, Zielinski, L. Insigne; Mertens.

Benevento: Montipò; Depaoli, Tuia, Barba, Foulon; Hetemaj, Schiattarella, Viola; Ionita, Caprari; Lapadula.