Rrahmani nuk starton në ndeshjen që Napoli luan në Genoa, formacionet - Gazeta Express
string(68) "rrahmani-nuk-starton-ne-ndeshjen-qe-napoli-luan-ne-genoa-formacionet"

Futboll

Gazeta Express

16/09/2023 19:51

Rrahmani nuk starton në ndeshjen që Napoli luan në Genoa, formacionet

Futboll

Gazeta Express

16/09/2023 19:51

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Genoa – Inter

Të sapokthyerit në Seria A, Genoa nuk arritën që ta përsërisin fitoren që bënë me Lazion me Torinon pasi që humbën 1-0 nga Torino në minutat shtesë.

Lexo Edhe:

Deri me tani skuadra kuqeblu ka arritur që të marrë tri pikë, me një fitore dhe dy humbje.

Për Genoan ndeshja me Napolin nuk është një takim me kujtime të mira pasi që ata kanë pësuar 14 gola nga kjo skuadër në pesë ndeshjet e fundit. Napoli ka fituar dy ndeshjet e para në Serie A por ka dështuar për ta bërë këtë kundër Lazio të cilën e mposhtën atë me rezultat 2-1.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani nuk ka startuar në këtë ndeshje derisa në sulm Napoli ka startuar me Elmas, Osimhen dhe Khvicha Kvaratskhelia. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Genoa

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Ostigard, Juan Jesus, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Elmas, Osimhen, Kvaratskhelia

Ndeshja fillon në ora 20:45 në Luigi Ferraris në Genoa të Italisë.