Ronaldo një gol larg një tjetër rekordi, 799...! - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

23/11/2021 23:20

Ronaldo një gol larg një tjetër rekordi, 799…!

Sport

Gazeta Express

23/11/2021 23:20

Cristiano Ronaldo është përmirësuar sërish. Ai ishte fillimisht CR7, pastaj CR700, dhe tani ai do të kalojë në CR800 pasi goli i tij në fitoren 2-0 të Manchester United ndaj Villarreal ishte i 799.

Ai ka nevojë edhe një gol për të shkuar në 800.

Lexo Edhe:

Këto gola, pesë kanë ardhur nga Sporting CP, 128 janë shënuar në dy periudhat e tij në ‘Old Trafford’, ai shënoi 451 me Real Madridin, 101 në Juventus dhe ai ka shënuar 116 për Portugalinë për ta bërë atë më të mirën e futbollit ndërkombëtar ndonjëherë.

Cristiano Ronaldo është afër të shënojë shekullin e tij të parë të golave me Manchester United, por i dyti, i treti, i katërti, i pesti dhe i gjashti erdhi me fanellën e Real Madridit.

Goli i tij i 700-të u shënua për Portugalinë kundër Luksemburgut në tetor 2019, dhe tani ai do të shënojë herët apo vonë golin e 800-t.

Ky ishte goli i tij i 140-të në Champions League. /Gazeta Express/