Roma me ofertë për Bailyn e Manchester United - Gazeta Express
string(45) "roma-me-oferte-per-bailyn-e-manchester-united"

Futboll

Gazeta Express

06/08/2022 17:13

Roma me ofertë për Bailyn e Manchester United

Futboll

Gazeta Express

06/08/2022 17:13

Roma raportohet së ka rritur ofertën e tyre për mbrojtësin e Manchester United, Eric Bailly, një fertë për huazim me opsion blerjen për tetë milionë euro

Mbrojtësi ishte lojtari i parë që Jose Mourinho nënshkroi në Old Trafford dhe është konsideruar tepricë për shumë menaxher që kanë drejtuar United pas Special One.

Advertisement

Bailly do të riformonte partneritetin në mbrojtje që ka pasur me Chris Smalling duke u ribashkuar me të në Olimpico.

Sipas Calciomercato.com, negociatat janë duke vazhduar dhe oferta e fundit e Romës duket se është e mjaftueshme që të arrihet një marrëveshje huazimi me opsion blerjen për tetë milionë euro.

Natyrisht, Manchester United dëshirojnë që marrëveshja të jetë me obligim blerje, ose e njëjtë si marrëveshja e Romës që bëri për mesfushorin e PSG-së, Georginio Wijnaldum, në rast së romakët shkojnë në Ligën e Kampionëve.

Opsione të tjera për mbrojtje Roma është duke i marrë në konsideratë si Dan-Axel Zagadou, por që kërkon pagë të madhe dhe Marcos Senesi i Feyenoordit, për të cilin garës i prinë Bournemouth. /GazetaExpress/