“Roma kishte nevojë për Marash Kumbullën” - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

18/09/2020 13:05

“Roma kishte nevojë për Marash Kumbullën”

Futboll

Gazeta Express

18/09/2020 13:05

Trajneri i Hellas Veronas, Ivan Juric, ka folur për transferimin e Marash Kumbullës te Roma/

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare u transferua te skuadra nga Olimpico, derisa Juric ka humbur disa lojtarë të ekipit të parë, përfshirë edhe Amir Rrahmanin.

Juric e ka studiuar mirë Romën dhe beson se me Kumbullën, ata tani janë shumë më mirë.

“Roma luan pak a shumë si vitin e kaluar, ata e morën Kumbullën për mbrojtjen. Ishte diçka që kishin nevojë”, u shpreh Juric. /Gazeta Express/