Roberto Martinez: “Ronaldo në Arabi? Të shënosh gola është e vështirë kudo” - Gazeta Express
string(71) "roberto-martinez-ronaldo-ne-arabi-te-shenosh-gola-eshte-e-veshtire-kudo"

Sport

Gazeta Express

13/06/2024 22:00

Roberto Martinez: “Ronaldo në Arabi? Të shënosh gola është e vështirë kudo”

Sport

Gazeta Express

13/06/2024 22:00

Si e komentoi trajneri Roberto Martinez sezonin e Cristiano Ronaldos te Al Nassr?

Trajneri portugez, i intervistuar nga AS, u shpreh pozitivisht për këtë, duke thënë se çdo ligë është e mirë.

Lexo Edhe:

“Unë do të doja të ftoja tifozët të interesohen për Ligën Arabe. Kupa e Botës 2034 ka gjeneruar një projekt dhjetëvjeçar që po e ngre shumë nivelin, golat janë vështirë për të gjitha ligat, dhe Cristiano shkoi atje dhe bëri 35 këtë sezon”, tha trajneri i Portugalisë.

Cristiano Ronaldo shënoi 35 gola në Saudi Pro League, madje duke thyer rekordin për gola të shënuar në një sezon./GazetaExpress/