Rita Ora rikthehet me "How to be lonely", del kënga - Gazeta Express

Rita Ora rikthehet me “How to be lonely”, del kënga

Muzike

Gazeta Express

13/03/2020 12:29

Rita Ora ka publikuar këngën e saj më të re, “How to be lonely”.

Këngëtarja Rita Ora ka publikuar në versionin ‘audio’ këngën e saj më të re.

Kënga ka titullin ‘How to be lonely’ dhe sjell Ritën në zhanrin për të cilin ajo është e njohur, ndërsa zëri i saj edhe këtë herë del në mënyrë perfekte.

Rita ka marrë këngën nga artisti i njohur britanik, Lewis Capaldi, i cili e ka shkruar për vete por nuk i ka pëlqyer aspak mënyra se si e ka kënduar ai vetë, shkruan Gazeta Express.

Rita Ora – How To Be Lonely (Official Audio)

Mirëpo, Rita me tentimin e parë e ka kthyer atë në këngë të saj, duke ia shtuar pjesët dhe sharmin që i mungonte këngës.

“How to be lonely” është kënga e parë solo e Ritës që nga publikimi i albumit “Phoenix” në vitin 2018.

Kjo sjell një periudhë të re në karrierën muzikore të këngëtares, rrugëtimi i së cilës nuk ishte aspak i lehtë.

Këngës i është realizuar edhe videoklipi, i cili do të publikohet së shpejti./Gazeta Express/