Rita Ora, krenaria e padiskutueshme e shqiptarëve - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

23/02/2021 12:25

Rita Ora, krenaria e padiskutueshme e shqiptarëve

Rozë

Gazeta Express

23/02/2021 12:25

Është një nga emrat më të njohur e më të përfolur në muzikën dhe shoubizin botëror. Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, e ka treguar vetën edhe në fusha të tjera, si ajo e modës e aktrimit. E lindur në Prishtinë, Rita ende pa mbushur një vjet së bashku me prindërit dhe motrën u zhvendosën në Londër. Ora filloi të këndoi kur ishte vetëm 14-vjeçe. Mësimet i përfundoi në Kolegjin “Charles Catholic Sixth” ku edhe u diplomua.

Gazetare: Albulena Demaku

Ajo çfarë atë e bëri të njihej ishte paraqitja e saj e parë si aktore në “UK TV” tek shfaqja “The Brief” si dhe në filmin “Spivs”. Pas këtij suksesi, Rita ka marrë vëmendjen e Jay Z-së dhe në heshtje ka nënshkruar kontratë me të në “ROC Nation” atë kohë.