Rita hap arkivat, me veshje kombëtare kujton origjinën e saj - Gazeta Express
string(59) "rita-hap-arkivat-me-veshje-kombetare-kujton-origjinen-e-saj"

Rita hap arkivat, me veshje kombëtare kujton origjinën e saj

Yjet

Gazeta Express

21/03/2024 20:45

Rita Ora nuk heziton asnjëherë të kujtojë publikisht origjinën e saj shqiptare.

Këngëtarja me famë botërore ka bërë disa projekte që e lidhin me rrënjët e saj, përfshirë “Shine Ya Light”, këngë për Kosovën, koncerte në vendlindje, promovim i kulturës, rinisë dhe artit, e kështu me radhë, raporton Indeksonline.

Lexo Edhe:

Ajo ka kujtuar publikimin e albumit “Bang”, të cilin e ka realizuar edhe në versionin akustik, e që videoklipin e këngës “Bang” e ka realizuar e veshur me veshje kombëtare.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

“WOW jam e mahnitur nga të gjitha komentet tuaja për performancën akustike të “Bang”! Më pëlqeu kjo epokë dhe krijimi i këtij mini-filmi për projektin, një letër e pastër dashurie për shtëpinë time” kja shkruar Rita, duke i bashkëngjitur fotografive flamurin shqiptar.