Rikthehet legjendari VW Golf 4 - Gazeta Express
string(30) "rikthehet-legjendari-vw-golf-4"

Rikthehet legjendari VW Golf 4

AutoTech

Gazeta Express

25/03/2024 22:19

Tani është sërish në fokusin e interesit të fansave të Volkswagen të prirur veçanërisht drejt akordimit. Dhe sigurisht brezi ikonik i Golfit, i cili dikur ishte modeli më i shitur në tregun evropian dhe u ndërpre në vitin 2003.

Po, është një “katër” golfi, që është ndoshta fusha e golfit më e njohur në Ballkan edhe sot, bashkë me dy gjeneratat e para. Tani shtoni modelin më prestigjioz, R32, i cili me dizajnin e tij agresiv dhe motorin e lig me gjashtë cilindra, kishte statusin e një makine të ëndrrave në këtë rajon.

Lexo Edhe:

Nëse jeni në lëvizjen me katër rrota, sintonizuesi gjerman JMS Fahrzeugteile ka një ofertë që nuk duhet humbur. Gjegjësisht, ato ofrojnë një sërë përmirësimesh të trupit të frymëzuara nga performanca R32. Parakolpi i ri ka hyrje të mëdha dhe zgjatet nga grila pa logon e VW.

Dritat mbeten të fabrikës, por jo kapuçi, tani me ajrim shtesë. Një performancë më serioze është gjithashtu e dukshme nga ana, e dominuar nga Barracuda Karizzma 19 inç në një fund të zi mat. R32 ishte motivi kryesor edhe në pjesën e pasme, ku dy topa shkarkimi ‘kalibri’ 90 mm me firmën Friedrich Motorsport shfaqen pranë kornizës së re më të thellë të parakolpit.

Modifikimet teknike përfundojnë me modifikime të pezullimit. Me instalimin e kompletit KW Variant 1, lartësia zvogëlohet me 45 mm përpara dhe 40 mm në pjesën e pasme. Për ata që kërkojnë më shumë, ka edhe opsione për përpunimin e diskut, instalimin e një kafazi mbrojtës, etj. Rekomandohet që patjetër të kërkoni motorin origjinal 3.2 VR6 me 241 kuaj fuqi.